PO STOPÁCH Karpatskej zimy 1914/1915 (program)

V roku 2017 sme pre Vás pripravili novinku – poznávacie výlety za vojenskou históriou PO STOPÁCH PRVEJ SVETOVEJ VOJNY. Celkovo sa uskutoční 8 výletov na rôzne miesta spojené s udalosťami I. svetovej vojny. Prinášame program prvého zo série výletov.

01_PO STOPACH-Karpatska zima

Téma prvého poznávacieho výletu je zameraná na udalosti Karpatskej zimy 1914/1915, ktoré sa odohrali na území dnešného slovensko-poľského pohraničia. Pre účastníkov výletu je pripravená návšteva malého lokálneho múzea v obci Nižná Polianka, kde historici z Klubu vojenskej histórie Beskydy budú prezentovať prednášku na tému Karpatský front 1914/1915. Pripravená je návšteva vojnových cintorínov v obciach Stebník, Chmeľová a Becherov. Súčasťou bude aj krátky pietny akt na jednom z vojnových cintorínov. V obci Zborov si pozrieme historické centrum obce a pamätník Českej družiny.

Absolvujeme tiež krátky turistický presun k vojnovému cintorínu č. 46, ktorý sa nachádza priamo na slovensko-poľskej hranici. Tento vojnový cintorín projektoval známy slovenský architekt Dušan Jurkovič a patrí medzi jeho najkrajšie projekty. Poslednou zastávkou bude mesto Bardejov, kde absolvujeme prehliadku centra mesta spojenú s výkladom historikov o udalostiach I. svetovej vojny v meste.

Organizačné pokyny

Cena výletu je 15 € za osobu a zahŕňa dopravu a odborný výklad. Stravu a vstupy do múzeí si každý účastník hradí individuálne. Obed bude možné absolvovať v meste Bardejov. Je nutné mať turistickú obuv a oblečenie zodpovedajúce mesiacu február a faktu, že väčšinu dňa sa budeme pohybovať priamo v teréne.

Autobus vyrazí o 06:00 z Košíc (parkovisko pri Jumbo centre), následne o 07:00 bude pristavený v Michalovciach (parkovisko pri Kauflande, neďaleko OC Zemplín) a 7:50 v Humennom (parkovisko pri TESCO). Predpokladaný návrat je 18:30 do Humenného, 19:20 do Michaloviec a cca. 20:30 do Košíc.

V prípade záujmu, či otázok nás neváhajte kontaktovať na info@kvhbeskydy.sk

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

PODPORTE NÁS:

Páči sa Vám činnosť Klubu vojenskej histórie Beskydy. Podporte nás:

IBAN: SK4511000000002623066419

Za každý dar ďakujeme.