PO STOPÁCH I. svetovej vojny v Poloninách

27. Jún 2017 | Autor: | Rubrika: Akcie KVH Beskydy, Novinky

Od začiatku roka realizujeme sériu poznávacích  výletov za vojenskou históriou PO STOPÁCH PRVEJ SVETOVEJ VOJNY. Celkovo sa uskutoční 8 výletov na rôzne miesta spojené s udalosťami I. svetovej vojny. Prinášame program piateho zo série výletov, ktorý sa uskutoční 8. júla 2017 (sobota).

05_PO STOPACH-Poloniny

Tentokrát sa spoločne vyberieme do Národného parku Poloniny. Budeme putovať po miestach, ktoré spájajú úchvatnú prírodu a nepredstaviteľné vojnové hrôzy. Navštívime jedinečnú kryptu v Osadnom, ale aj niekoľko vojnových cintorínov. Výnimočný je monumentálny vojnový cintorín v obci Stakčín, kde je pochovaných takmer 1000 vojakov rakúsko-uhorskej a ruskej armády. Svojou polohou zaujme vojnový cintorín v Topoli, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti dreveného kostolíka. Určite zaujmú aj ďalšie vojnové cintoríny umiestnené v nádhernej scenérii karpatských hôr.

Organizačné pokyny

Cena výletu je 25 € za osobu a zahŕňa dopravu a odborný výklad. Stravu si každý účastník hradí individuálne. Obed bude možné absolvovať v Stakčíne. Je nutné mať turistickú obuv a oblečenie zodpovedajúce mesiacu júl a faktu, že väčšinu dňa sa budeme pohybovať priamo v teréne.

Autobus vyrazí z Košíc, cez Michalovce a Humenné:

  • 06:00 Košice (parkovisko pri Jumbo centre), 07:00 Michalovce (parkovisko pri NAY), 07:45 Humenné (parkovisko TESCO),

V prípade záujmu, či otázok nás neváhajte kontaktovať na info@kvhbeskydy.sk

Be Sociable, Share!

Komentáre sú deaktivované.