PO STOPÁCH Bitky pri Gorliciach 1915 (program)

27. Apr 2017 | Autor: | Rubrika: Akcie KVH Beskydy

Od začiatku roka realizujeme sériu poznávacích  výletov za vojenskou históriou PO STOPÁCH PRVEJ SVETOVEJ VOJNY. Celkovo sa uskutoční 8 výletov na rôzne miesta spojené s udalosťami I. svetovej vojny. Prinášame program štvrtého zo série výletov, ktorý sa uskutoční 27. mája 2017 (sobota).

04_PO STOPACH-Gorlice

Téma poznávacieho výletu je zameraná na udalosti bitky pri Gorliciach z mája 1915. Bitka pri tomto poľskom meste výrazne ovplyvnila vývoj na celom východnom fronte a radí sa medzi najvýznamnejšie bitky I. svetovej vojny. V radoch rakúsko-uhorskej armády sa jej zúčastnilo aj mnoho vojakov z územia súčasnej SR.  Počas výletu navštívime centrum mesta a tiež múzeum, ktorého súčasťou je expozícia venovaná I. svetovej vojne. Pozrieme si vojnový cintorín priamo v meste Gorlice. Navštívime aj vojnový cintorín v sedle Malastow, ktorého projektantom bol známy slovenský architekt Dušan Jurkovič. Medzi naj body programu bude patriť aj návšteva monumentálneho vojnového cintorína v Luznej.

Organizačné pokyny

Cena výletu je 25 € za osobu a zahŕňa dopravu a odborný výklad. Stravu a vstupy do múzeí si každý účastník hradí individuálne. Obed bude možné absolvovať v meste Gorlice. Je nutné mať turistickú obuv a oblečenie zodpovedajúce mesiacu máj a faktu, že väčšinu dňa sa budeme pohybovať priamo v teréne.

  • Čas odchodov:06:00 Humenné (parkovisko pri TESCO), 06:45 Michalovce (parkovisko pri NAY), 07:55 Košice (parkovisko pri Jumbo centre), 08:40 Prešov (parkovisko OBI),

V prípade záujmu, či otázok nás neváhajte kontaktovať na info@kvhbeskydy.sk

Uložiť

Be Sociable, Share!

Komentáre sú deaktivované.