Náučný chodník k zvonici na vrchu Skory a jeho výstavba

29. Júl 2017 | Autor: | Rubrika: Akcie KVH Beskydy

V roku 2016 sme na vrchu Skory vybudovali zvonicu. Miesto realizácie nebolo vybrané náhodne. V apríli 1915 vrch Skory bránili príslušníci rakúsko-uhorského 71. pešieho pluku. Pluk mal veliteľstvo v Trenčíne a vojaci tohto pluku pochádzali z dnešného západného a stredného Slovenska. Stavbu zvonice realizovali dobrovoľníci z Klubu vojenskej histórie Beskydy a obce Hostovic,  za pomoci partnerov z krajín V4. Zvonica pripomína pamiatku vojakov, ktorí padli v okolí a medzi ktorými bolo aj mnoho vojakov z územia dnešnej Slovenskej republiky.

V priebehu júla 2017 sme realizovali výstavbu náučného chodníka k zvonici. Trasa chodníka začína pri obecnom úrade v Hostoviciach. Odtiaľ po spevnenej lesnej ceste vedie miernym stúpaním až ku skládke dreva, kde sa stáča vpravo a pokračuje nespevnenou lesnou cestou až ku zvonici.

Zvonica_01

V priebehu niekoľkých dní sme najprv namaľovali značku náučného turistického chodníka. Nasledovala inštalácia informačných panelov, smerových a orientačných šípok.

H1 H2 Znacky

Náučný chodník bol slávnostne sprístupnený 29. júla 2017. Turistického pochodu po náučnom chodníku sa zúčastnilo vyše 80 turistov nielen zo Slovenska, ale aj Českej republiky, Poľska a Maďarska. Vo zveľaďovaní chodníka budeme pokračovať aj v nasledujúcom období. V pláne je inštalácia lavičiek, ako aj ďalších prvkov drobnej architektúry.

panel

Projekt bol realizovaný s podporou Nadácie J&T, ktorej touto cestou ďakujeme.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Be Sociable, Share!

Komentáre sú deaktivované.