Medzinárodný dobrovoľnícky pracovný tábor na vojnových cintorínoch Mikulášová a Veľkrop

Už niekoľko rokov pravidelne organizujeme dobrovoľnícke pracovné tábory na vojnových cintorínoch z I. svetovej vojny. V roku 2017 sme pripravili štyri medzinárodné tábory. V priebehu júla sa uskutočnil druhý tohtoročný tábor. Dobrovoľníci zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska pracovali na vojnových cintorínoch v Mikulášovej a Veľkrope. Podujatie sa uskutočnilo v termíne od 27. do 29. júla 2017.

Prvý deň dobrovoľníci pracovali na vojnovom cintoríne Mikulášová (okres Bardejov). Nadšenci vojenskej histórie natreli oplotenie. Pokračovalo sa tiež v osadzovaní krížov na hroby, ako aj v samotnej úprave hrobov. Pri cintoríne bol osadený informačný panel a dve lavičky.

CAMP2_01

Piatok sa dobrovoľníci presunuli do obce Veľkrop (okres Stropkov). Obnova najväčšieho vojnového cintorína trvá už od roku 2010. Počas brigády sa pokračovalo v úpravách hrobov. Ukončila sa tiež výstavba podstavca pod centrálny pamätník. Vďaka množstvu dobrovoľníkov a vynikajúcemu počasiu sa obnova tohto miesta posunula znova a veľký kus dopredu.

CAMP2_03

Pracovného tábora sa zúčastnilo 22 dobrovoľníkov. Keďže len dva dni boli pracovné, každý deň sme pracovali 10 hodín. Počas tábora sme tak odpracovali 400 hodín.

CAMP2_05

Sobotu sa dobrovoľníci presunuli do obce Hostovice, kde sa zúčastnili pochodu k zvonici na bojisku I. svetovej vojny. Počas pochodu bol slávnostne otvorený náučný chodník. Aj tieto aktivity sú dielom dobrovoľníkov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia.

Najbližší dobrovoľnícky tábor sa uskutoční v termíne od 17. do 19. augusta 2017. V prípade, že nám chcete pomôcť, neváhajte nás kontaktovať na email info@kvhbeskydy.sk

Projekt dobrovoľníckych pracovných táborov bol realizovaný vďaka podpore Nadácie Orange.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

PODPORTE NÁS:

Páči sa Vám činnosť Klubu vojenskej histórie Beskydy. Podporte nás:

IBAN: SK4511000000002623066419

Za každý dar ďakujeme.